عمده ترین عامل افزایش قیمت ها ، پیش بینی بورس و معرفی چند گروه مقبول

1399/03/17

عمده ترین دلیل رشد قیمت ها در هفته گذشته به همراه وضعیت روزهای آینده بازار سهام و گروه های مقبول و دارای زمینه رشد این هفته ، توسط یک کارگزاری اعلام و پیش بینی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بورس تهران بعد از دو هفته تعطیلی دو روزه از امروز با شاخص یک میلیون و 28 واحدی به روال عادی برمی گردد و در این میان کارگزاری آبان درباره روزهای گذشته و آینده اعلام کرد: هفته گذشته بازار سهام پس از افتی سریع در سه شنبه به مدار مثبت بازگشت و منجر به بهبود روند قیمت ها دربازار بودیم. عمده ترین دلیل رشد قیمت ها ، تخلیه بخشی از هیجانات منفی ناشی از آزاد سازی سهام عدالت بود و تلاش تصمیم گیرندگان تا حدودی اطمینان را به بازار بازگرداند.
در بازارهای جهانی ، وضعیت نفت بهبود یافته و عبور نفت برنت از 40 دلار نکته ای مثبت برای بازار داخلی است. در فلزات اساسی نیز بهبود تقاضا رخ داد و افت شاخص دلار کمک شایانی به بهبود روند فلزات داشته است.
امید به بازگشایی بخش های مختلف در اقتصادهای بزرگ خصوصا آمریکا بهبود روند قیمت ها در پی داشت و سیاست های انبساطی بانک های مرکزی نیز انتظارات تورمی را تحریک کرده و به نظر می توان به رشد آرام قیمت ها خوش بین بود.
در بازار ارز هم، نرخ دلار آرام شده و نوسانات محدودی دارد. به نظر می رسد رشد خزنده این متغیر تاثیرگذار ادامه داشته باشد و تا حدودی وضعیت بازارهای موازی نیز حاکی از تایید همین موضوع باشد.
در بازار سهام، گروه های بزرگ می تواند همچنان مورد توجه باشد و به خصوص در نفتی ها که احتمالا" با ادامه حضور خریداران همراه خواهد بود. به نظر می رسد به مرور برخی از نمادهای بزرگ این گروه ها نیز به سمت تجدید ارزیابی دارایی ها حرکت کنند و از طرفی رشد نرخ ها در بورس کالا همچنان انگیزه ای برای رشد نمادها باشد.
در این میان گزارش فروش اردیبهشت بسیاری از نمادهای بزرگ ، ثبت رکوردهای مبلغی را به دنبال داشت که این موضوع می تواند ادامه نیز داشته باشد. همچنان پالایشی ها می توانند از خبرسازهای بازار در گروه های شاخص ساز باشند.
در بانکی ها و خودرویی ها نیز بهبود وضعیت بازار می تواند باعث کاهش تردید خریداران باشد و زمینه ساز رشد و تعادل این نمادها شود.
به صورت کلی به نظر می رسد ، بازار مجددا به دوران صعودی بازگردد و البته با توجه به خروج بخشی از نقدینگی در اصلاح اخیز نمی توان انتظار رشد یک پارچه بازار را داشت و به نظر نقدینگی به صورت چرخشی در گروه ها فعالیت کند که البته فرصت های مناسبی را برای سرمایه گذاری به دنبال خواهد داشت.نظرسنجی هفتگی: سهام از امروز صعودی میشود؟
کارشناسان و سهامداران هر دو در بیشترین رای متفق القولند که روند سهام در هفته جاری صعودی میشود. از دید آنان دلایل قانع کننده ای برای تحقق این پیش بینی وجود دارد.  ادامه مطلب ...

زمان افزایش سرمایه ۲۹۷، ۱۰۳ و ۱۰۰ درصدی
زمان برگزاری مجمع سالانه، فوق العاده و عادی بطور فوق العاده چادرملو، پلیمر آریا ساسول و ۱۸ شرکت دیگر به همراه لغو مجمع عادی بطور فوق العاده سهم سیمانی اعلام شد.  ادامه مطلب ...