پذیره نویسی ۵۰ تومانی ۱.۲۵ میلیارد سهم شرکت بیمه در شرف تاسیس

1400/08/29

پذیره‌نویسی۵۰ تومانی یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون سهم شرکت در شرف تاسیس بیمه هوشمند فردا از ۱۳ آذر به مدت ۳۰ روز انجام می‌شود.

شرکت سهامی‌ عام و در شرف تاسیس بیمه هوشمند فردا در نظر دارد بالغ بر یک میلیارد و 250 میلیون سهم در دست انتشار را از طریق کارگزاران عضو فرابورس و به روش ثبت سفارش ، پذیره نویسی کند .
به این ترتیب، دوره ثبت سفارش "وفردا" از شنبه 13 آذر حداکثر به مدت 30 روز ( تا 12 دی) بوده و مبلغ قابل پرداخت به ازای هر سهم در پذیره نویسی 50 تومان معادل 50 درصد ارزش اسمی سهم ( 100 تومان) است که در زمان پذیر نویسی بصورت نقد واریز خواهد شد.
همچنین در این پذیره‌نویسی حداقل و حداکثر سهام مورد پذیره‌نویسی برای اشخاص حقیقی حداقل یک و حداکثر 100 هزار سهم بوده که این میزان برای اشخاص حقوقی از حداقل یک تا سقف یک میلیون سهم تعیین شده است.
پذیره‌نویسی سهام کمتر یا بیشتر از حداقل و حداکثر تعیین شده تنها با دریافت مجوز از طریق نمایندگان موسس شرکت امکان‌پذیر است. علاوه بر این موافقت هیات موسس با تخصیص سهام بیشتر از سقف تعیین شده نیز به منزله تخصیص قطعی سهام نبوده و در صورت وجود سهام متناسب در زمان عرضه این امر صورت خواهد گرفت.
این شرکت سرمایه اولیه‌ای بالغ بر 500 میلیارد تومان دارد که از این میزان، 375 میلیارد تومان معادل 75 درصد آن توسط موسسان شرکت تعهد شده و سرمایه اولیه قابل تامین در پذیره نویسی 50 درصد مبلغ سهام تعهد شده توسط پذیره نویسان( 50 تومان به ازای هر سهم) بصورت نقدی در زمان پذیره نویسی پرداخت می شود.
50 درصد مابقی ارزش اسمی هر سهم معادل 50 تومان نیز در تعهد پذیره نویسان خواهد بود که حداکثر ظرف مدت دو سال از تاریخ ثبت شرکت و طبق برنامه اعلامیه آتی شرکت وصول خواهد شد.ادعای وزیر اقتصاد رد شد / افت بورس با فروش ۱۱۴ هزار تومان اوراق دولت
نماینده مجلس با رد ادعای وزیر اقتصاد مبنی بر عدم عرضه اوراق دولتی در بورس، گفت: در برابر مجوز ۶۷ هزار میلیارد تومانی، ۱۱۴ هزار تومان اوراق در ۶ ماه به فروش رسیده و موجب افت بورس شده است.  ادامه مطلب ...

سهم بازار پایه ای مجوز افزایش سرمایه ۱۵۰ درصدی گرفت
شرکت حاضر در بازار پایه مجوز افزایش سرمایه ۱۵۰ درصدی را از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.  ادامه مطلب ...