مجوز افزایش سرمایه ۲۰۰ تا ۴۰ درصدی شرکت خاص و سه سهم دیگر صادر شد

1400/07/10

شرکت خاص بازار سرمایه به همراه سه سهم دیگر، مجوز افزایش سرمایه ۲۰۰، ۱۵۰، ۷۸ و ۴۰ درصدی را از سه محل گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

چهار شرکت سپرده گذاری مرکزی، سرمایه گذاری اعتلاء البرز، مهرکام پارس و توکا رنگ فولاد سپاهان به ترتیب مجوز افزایش سرمایه 200، 78، 40 و 150 درصدی را از سازمان بورس گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.
براین اساس، "سپرده" سرمایه فعلی را از 350 به 1050 میلیارد تومان می رساند. 523.5 میلیارد تومان از تامین مالی این شرکت خاص بازار سرمایه از محل سود انباشته و 176.4 میلیارد تومان از محل سایر اندوخته ها اعمال و صرف اصلاح ساختار مالی می شود.
همچنین سرمایه فعلی "اعتلا" از 115 به 205 میلیارد تومان می رسد. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و برای اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی بکار می رود.
در این میان، "خمهر" سرمایه فعلی را از 474.7 به 662.7 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و با هدف خرید ماشین‌آلات و تجهیزات و تامین سرمایه در گردش اعمال می شود.
سرمایه فعلی "شتوکا" هم از 15 به 37.5 میلیارد تومان می رسد. 18 میلیارد تومان از این تامین مالی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و 4.5 میلیارد تومان دیگر از محل سود انباشته اعمال و صرف ایجاد ظرفیت تولید 1400 تن انواع پوشش‌های صنعتی می شود.دو سهامدار عمده فروشنده بلوک ۳۳ درصدی سهام بانک سینا شدند + شرایط
شرایط و زمان عرضه بلوک ۳۳ درصدی بانک سینا برای دومین بار در دو ماه اخیر توسط دو سهامدار عمده بطور یکجا یا نقد و شرایطی در بازار دوم معاملات بورس اعلام شد.  ادامه مطلب ...

مجمع ۷ شرکت و زمان افزایش سرمایه ۲۶۱، ۱۱۴ و ۶۷ درصدی + لغو یک مجمع
زمان برگزاری مجمع سالانه، عادی بطور فوق العاده و فوق العاده ۹ شرکت بورسی و فرابورسی به همراه لغو مجمع سهم بورسی اعلام شد.  ادامه مطلب ...منبع : بورس پرس