سیزدهمین عرضه اولیه به روش ترکیبی و طی دو مرحله قطعی شد

1400/06/22

شرایط عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام توسعه سامانه های نرم افزاری نگین به روش ترکیبی و طی دو مرحله مشخص شد تا این شرکت ۲۰۴ میلیارد تومانی چهارشنبه جاری، عنوان دار سیزدهمین شرکت جدید سال شود.

در سومین هفته ششمین ماه از سال جاری و در حالی امروز عرضه اولیه 5 سهام شرکت ریل پرداز نوآفرین به صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت شده نزد سازمان بورس انجام می شود که چهارشنبه هفته جاری، سیزدهمین سهم جدید هم به روش ترکیبی و طی دو مرحله وارد بازار می شود.
به این ترتیب، در مرحله اول 5 درصد از سهام توسعه سامانه های نرم افزاری نگین شامل 102 میلیون سهم با قیمت مبنای 6937 ریالی و کف و سقف 6244 تا 7630 ریالی هر سهم و سهمیه 20 میلیون سهمی به سرمایه‌گذاران واجد شرایط در بازار اول معاملات فرابورس عرضه اولیه می شود که به نقدینگی 15.2 میلیارد تومانی نیاز است.
ارسال سفارش صرفاً از طریق ایستگاه‌های معاملاتی (نامک) امکان پذیر خواهد بود و 50 درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه تا 90 روز پس از تاریخ عرضه اولیه امکان عرضه نخواهد داشت.
همچنین در مرحله دوم، 5 درصد دیگر از سهام "توسن" به قیمت کشف شده در مرحله اول و همان روز با سهمیه 204 سهمی به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار می شود. خریداران سهام در عرضه اولیه این نماد به تعداد تخصیص داده شده در آن روز دارای اختیار فروش تبعی خواهند بود.
متعهد عرضه، شرکت سرمایه گذاران فن‌آوری تک وستا، مشاور عرضه شرکت کارگزاری بانک ملی و متعهد خرید شرکت گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما به میزان حداکثر 122 میلیون و 400 هزار سهم است.برنامه افزایش سرمایه دو شرکت بورسی از دو محل سود و اندوخته
دو شرکت بورسی جام دارو و توسعه صنایع بهشهر از برنامه افزایش سرمایه ۲۱ و ۸۲ درصدی از دو محل سود انباشته و سایر اندوخته ها خبر دادند.  ادامه مطلب ...

احتمال بازگشت رونق به بازار طلا در فصل پاییز
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر از احتمال رونق بازار بعد از ماه صفر و ادامه نواسانات تا تعیین تکلیف برجام خبر داد.  ادامه مطلب ...منبع : بورس پرس