پیش‌بینی بورس فردا ۴ اسفند ۹۹ / شرط رشد بورس چیست؟

1399/12/03

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بازار سهام بعد از نزول ۱۰ هزار واحدی به یک میلیون و ۲۲۲ هزار واحد رسید. این در حالی است که شاخص کل مدت‌هاست که در همین محدوده در حال نوسان است.

نمایندگان مجلس می‌گویندکه اگر امریکا تا پنجم اسفند به برجام برنگردد ایران از پروتکل‌های الحاقی خارج می‌شود. در کنار این موارد دامنه نوسان نامتقارن، نقدشوندگی بازار سهام را تحت‌الشعاع قرار داده و به عقیده کارشناسان حالا کمبود نقدینگی بزرگترین گرفتاری بورس است. این اتفاقات در شرایطی رخ می‌دهد که امروز مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران آمده و هنوز معلوم نیست که پشت درهای بسته مذاکرات او و مقامات ایرانی چه می‌گذرد اما این اتفاقات بورس فردا را با چه وضعیتی مواجه می‌کند؟
محمدمهدی عشریه، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با شرایط بورس گفت: فعلا روند بازار سهام فرسایشی شده است و این حالت فرسایشی در حالیست که هر روز یک قانون جدید برای بازار سهام می‌گذارند و تغییر دامنه نوسان نیز باعث شده تا سهم‌ها دیرتر به تعادل برسند و من عقیده دارم دامنه نوسان باید آزاد باشد.
این کارشناس در رابطه با بورس فردا گفت: بورس در ادامه روند نزولی سهم‌ها فردا نیز روند نزولی دارد.
همچنین مهدی رضایتی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با مشکل بورس گفت: اگر دقت کنید در جریان شروع معاملات بورس فروشنده قوی نداریم و مشکل اصلی بازار سهام کمبود خریدار است. اول بازار صف فروش سنگین نداریم اما چون در بازار خریدار نداریم عرضه‌ها روی هم انباشته می‌شود. پول در بازار سهام وجود ندارد و باید از بیرون به بورس تزریق شود که فعلا این احتمال وجود ندارد.بررسی واکنش بازار سرمایه به اخبار سیاسی/ چه سناریو‌هایی در بورس مطرح است؟
در حالی که سیگنال‌های مثبتی در رابطه با کاهش تحریم‌ها به گوش می‌رسد. سیگنال‌هایی که می تواند قیمت دلار و روند بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار دهد. در مجموع چه سناریوهایی برای بازار سهام مطرح است؟  ادامه مطلب ...

تصویب افزایش سرمایه ۵۸ درصدی از محل سود انباشته
با برگزاری مجمع فوق العاده شرکت نفت سپاهان، افزایش سرمایه ۵۸ درصدی از محل سود انباشته تصویب شد.  ادامه مطلب ...منبع : تجارت‌نیوز