کسب رتبه نخست فروش شرکت های صنعت رایانه توسط "آپ"

1399/12/02

شرکت آسان پرداخت رتبه نخست فروش در میان تمامی شرکت های فعال در حوزه رایانه و فعالیت‌های وابسته را کسب کرد.

همه ساله سازمان مدیریت صنعتی، جدول رتبه‌بندی 100 شرکت برتر را در 31 گروه مختلف رونمایی می‌کند که در جدول بیست و سومین سال، "آپ" با بیشترین میزان فروش در سال مالی 98، صدرنشین رایانه‌ای‌ها است.
بر این اساس، آپ با 5.2 هزار میلیارد تومان فروش درحالی سکاندارِ مستمر رتبه اول است که رتبه دوم رایانه‌ای‌ها در دست شرکت فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا با 3.1 هزار میلیارد تومان و رتبه سوم نیز از آن شرکت خدمات انفورماتیک با 2.8 هزار میلیارد تومان شده و رتبه چهارم و پنجم با 2.2 و 2 هزار میلیارد تومان به دو شرکت پرداخت اول کیش و به پرداخت ملت رسیده است.
علاوه بر گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته، 30 گروه صنعتی دیگر هرسال درین رتبه‌بندی معرفی می‌شوند که سال جاری در گروه پتروشیمی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و در گروه ارتباطات و مخابرات، شرکت مخابرات رتبه‌های نخست را از آن خود کردند و در گروه وسایل نقلیه و قطعات خودرو هم نام ایران‌خودرو به چشم می‌خورد.
بر اساس این گزارش، سازمان مدیریت صنعتی در توضیح انتشار نام 100شرکت‌ برتر ایرانی اعلام کرده میزان اثرگذاری فعالیت یک بنگاه اقتصادی در ابعاد اقتصاد ملی، رابطه مستقیمی با میزان فروش شرکت دارد. فروش شرکت، میزان تعامل بنگاه را با ساختار اقتصادی نشان می‌دهد و هر چه بنگاهی تعامل بیشتری با سایر اجزاء اقتصادی داشته باشد، رونق آن اهمیت بیشتری می‌یابد.
بنابراین انتخاب و رتبه‎بندی شرکت‌ها براساس شاخص "حجم فروش" از منطق اقتصادی و مدیریتی برخوردار است. اصولاً موضوع "رشد شرکت ها" اهمیت و جایگاه ویژه‎ای در اقتصاد و مدیریت دارد. "فروش"، مهم‌ترین خروجی نهایی شرکت‎ تجاری است و بخصوص، "روند فروش" نتیجه تعامل بسیاری از عوامل کمی و کیفی، درونی و بیرونی شرکت را نشان می‎دهد و بالاخره اینکه ورود به عرصه رقابت جهانی تنها برای شرکت‎های بزرگ با فروش بالا میسر است.



واکنش احتمالی بازارها پس از سخنرانی بایدن / بورس فردا چه می‌شود؟
جو ‎بایدن در کنفرانس مونیخ برخلاف گمانه‌زنی‌ها از بازگشت آمریکا به برجام سخن نگفت اما اعلام کرد ‎که آمریکا آماده تعامل با کشورهای ۱+۵ درباره مذاکرات هسته‌ای ایران است.  ادامه مطلب ...

افزایش سرمایه ۲۵۰ درصدی آخرین شرکت تامین سرمایه حاضر در بازار
شرکت تامین سرمایه دماوند که تیر سال جاری در تابلوی زرد بازار پایه فرابورس درج شده ، برنامه افزایش سرمایه ۲۵۰ درصدی از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران داد.  ادامه مطلب ...



منبع : بورس پرس