دستاوردهای "آریا" پس از حضور در بورس + پیش بینی سود ۱۱۰ میلیون دلاری

1400/03/08

مدیرعامل پلیمر آریاساسول با اشاره به دستاوردها و کسب بازدهی ۱۹۸.۳ درصدی طی سال گذشته از پیش بینی سود ۱۱۰ میلیون دلاری با آغاز مرحله اجرایی دو پروژه جدید خبر داد.

امیر حسین بحرینی با اشاره به عرضه اولیه 5 درصد سهام آریا ساسول و کشف قیمت 65119 ریال برای هر سهم در اوایل خرداد سال گذشته گفت: ارزش بازار شرکت در روز عرضه اولیه 29.8 هزار میلیارد تومان بود و برای سهامداران عمده از این عرضه 1.5 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از فروش دارایی بدست آمد.
وی افزود: این تامین مالی فرصتی در اختیار سهامداران عمده قرار داد که در سایر پروژه های در دست اجرا صرف شود و در زمان خود رکورد جدیدی را ثبت کرد که می‌توان به استقبال 3 میلیون و 350 هزار و 42 ‏نفری در روز عرضه‌ اولیه اشاره به نحوی که توسط مدیریت بازار دو بار زمان عرضه اولیه را تمدید کرد تا در نهایت در میان استقبال بی سابقه سهامداران عرضه "آریا" محقق شد.
اولین پذیرش سهام ممتاز
این مقام مسئول ادامه داد: در این رویداد برای نخستین بار سهام ممتاز برای شرکت های پذیرفته شده در تاریخ بازار سرمایه با ورود "آریا" شکل گرفت و توانست در بین 6 نماد برتر فرابورس حضور یابد ضمن اینکه این روش مسیر جدیدی را برای سایر صاحبان بنگاه ها که دغدغه تداوم مدیریت شرکت را دارند و این مسئله مانع عرضه سهام آنها و تعمیق بازار سرمایه می شود را رفع کرد.
بحرینی با اشاره به گذشت یکسال از عرضه اولیه سهام این شرکت عنوان کرد: سهامداران وفادار که از روز عرضه اولیه روی سهام آریا ساسول سرمایه گذاری کردند با توجه به قیمت پایانی سهم و طبق سرمایه جدید و سودهای تقسیم شده در مجامع 198.3 درصد بازدهی کسب کردند. حتی در مجمع سالانه که به تازگی برگزار شده تاکید شد سود از طریق سامانه سجام‌ پرداخت و از امروز توزیع شود.
افزایش سرمایه 100 درصدی
وی اضافه کرد: برگزاری مجمع سالانه برای عملکرد سال مالی 98 در تیر سال قبل و تصویب تقسیم 4 هزار میلیارد تومان سود نقدی (90 درصد سود قابل تقسیم) بین صاحبان سهام و پرداخت سود سهام حدود 3.1 میلیون سهامدار حقیقی در کمتر از دو هفته از زمان برگزاری مجمع در سال گذشته رخ داد. همچنین افزایش سرمایه 100 درصدی از محل سود انباشته مصوب مجمع فوق‌العاده در 15 دی سال 99 قابل توجه بود .
کسب رتبه های برتر
مدیرعامل پلیمر آریا ساسول از ثبت رکورد بالاترین مقدار تولید در سال 99 به میزان 1.9 میلیون تن و تولید 392 هزار تن در واحد پلی‌اتیلن سنگین و 386 هزار تن در واحد پلی‌اتیلن سبک خبر داد و گفت: در این روند کسب رتبه های اول و دوم تولید در میان شرکت های 300 هزارتنی پلی اتیلنی در سال 99 همانند سال 98 همراه با کسب رتبه دوم پوشش ظرفیت تولید سالانه شرکت های الفینی با تولید بیش از 1.02 میلیون تن اتیلن محقق شد.
وصول کامل مطالبات و رشد سود آوری
بحرینی با اشاره به رشد 101 درصدی درآمد و عبور از 18 هزار میلیارد تومان در سال 99 نسبت به سال قبل و وصول کامل مطالبات حاصل از فروش محصولات تصریح کرد: در این خصوص بالاترین رکورد سودآوری خالص ریالی و ارزی در تاریخ شرکت با تحقق 11 هزار میلیارد تومان معادل 530 میلیون دلار به ثبت رسید. رشد 163 درصدی سود خالص نسبت به دوره مشابه سال قبل، دستیابی به حاشیه سود خالص 61 درصدی در سال 99 در مقایسه با حاشیه سود 47 درصد سال 98 از دیگر اتفاقات مهم بود که در یک سال اخیر محقق شد.
به گفته وی، کسب رتبه اعتباری AA- و دستیابی به بالاترین رتبه اعتباری ایران برای نخستین بار در ایران و دریافت گزارش مطلوب و بدون بند از حسابرس و بازرس قانونی با وجود بزرگی کسب و کار برخی دیگر از مهمترین دستاوردهای آریا ساسول بعد از عرضه اولیه در بازار سرمایه بشمار می‌آیند. همچنین با آغاز مرحله اجرایی طرح احداث واحد جدید 300 هزار تنی پلی‌اتیلن سنگین و متوسط و مرحله اجرایی پروژه جداسازی محصول جانبی C3+، امید می رود این طرح ها بالغ بر 110 میلیون دلار به سود شرکت بیفزایند.
برنامه افزایش سرمایه شرکت بیمه فرابورسی از محل مطالبات و آورده
شرکت بیمه حاضر در فرابورس از برنامه افزایش سرمایه ۲۸ درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد.  ادامه مطلب ...

"های وب" ۴۰۷.۷ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرد / رشد ۸۵ درصدی
داده گستر عصر نوین در عملکرد دو ماهه سال مالی جاری ۴۰۷.۷ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرد و با رشد ۸۵ درصدی روبرو شد.  ادامه مطلب ...