افزایش سرمایه ۴۰ درصدی فولاد مبارکه تصویب شد

1399/12/26

دو مجمع فوق العاده و عادی بطور فوق العاده فولاد مبارکه برگزار و افزایش سرمایه ۴۰ درصدی از دو محل سود انباشته و اندوخته تصویب و روزنامه کثیر‌الانتشار تعیین شد.

مجمع فوق العاده فولاد مبارکه دیروز با دستور جلسه تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه 8.4 هزار میلیارد تومانی با حضور 72.4 درصد سهامداران برگزار و با توجه به صدور مجوز توسط سازمان بورس، افزایش سرمایه 40 درصدی از دو محل سود انباشته و اندوخته از طیق صدور سهام جدید به تصویب رسید.
در این میان ، مجمع به هیات مدیره تفویض اختیار کرد تا در یک مرحله و طی 6 ماه با رعایت دستورالعمل ها و مقررات سازمان بورس نسبت به عملی کردن افزایش سرمایه از 20.9 به 29.3 هزار میلیارد تومان و اصلاح ماده 5 اساسنامه و اعلام به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری اقدام کند .
براین اساس، "فولاد" به منظور اجرای طرح توسعه نورد 2 و جبران مخارج بابت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر، سرمایه فعلی را از 20.9 به 29.3 هزار میلیارد تومان رساند. 8.3 هزار میلیارد تومان از این تامین مالی از محل سود انباشته و 44.6 میلیارد تومان دیگر از محل سایر اندوخته ها اعمال شد.
همچنین مجمع عادی بطور فوق العاده فولاد مبارکه پس از مجمع فوق العاده با دستور جلسه انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار برگزار و روزنامه‌ های ایران ، اطلاعات ، دنیای اقتصاد ، صمت ، تعادل به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شدند.
مجمع با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت جدی اقدامات پیشگیرانه و مقابله با بیماری در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی جهت تامین تجهیزات بیمارستانی ، بهداشتی ، تجهیزات آموزش مجازی به هیأت مدیره تفویض اختیار داد سقف کمک های بلاعوض جهت مقابله با بیماری کرونا در سال 99 را به دانشگاه های علوم پزشکی ،بیمارستان ها و سایر ارگان ها و سازمان های ذیربط و مرتبط با موضوع کرونا تا سقف 150 میلیارد تومان و نسبت به ارائه گزارش تفضیلی منضم به اسناد مثبته هزینه از پرداخت های صورت گرفته جهت اخذ تاییدیه هیات مدیره اقدام کند.برنامه افزایش سرمایه ۵۳۸ تا ۳۷ درصدی پنج شرکت بورسی و فرابورسی
پنج شرکت بورسی و فرابورسی از برنامه افزایش سرمایه ۵۳۸، ۵۱۷ ، ۳۰۰، ۱۶۷ و ۳۷ درصدی از سه محل تجدید ارزیابی، مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته خبر دادند.  ادامه مطلب ...

زمان افزایش سرمایه ۱۹۰ و ۲۳۳ درصدی از تجدید ارزیابی و سود + دو مجمع
زمان برگزاری مجمع سالانه و فوق العاده چهار شرکت برای تصویب صورت های مالی و افزایش سرمایه به همراه لغو مجمع دو سهم فرابورسی اعلام شد.  ادامه مطلب ...منبع : بورس پرس