شرکت جدید با درج نماد آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی شد

1399/05/01

شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر با سرمایه ۳۰ میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات فرابورس درج شد و در صف عرضه اولیه ۱۵ درصدی ایستاد.

شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۳۱ تیر ماه در نماد "زملارد" و گروه زراعت و خدمات وابسته به عنوان صد و سی و چهارمین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس درج شد تا در صف عرضه اولیه ۱۵ درصدی بایستد. همچنین تعهد عرضه ۵ درصد دیگر جهت عرضه آتی به تشخیص فرابورس ظرف مدت ۶ ماه از تاریخ عرضه اولیه از سهامداران عمده اخذ شده است.
طبق بررسی های بورس پرس، شرکت ملارد شهریار با سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال ۱۳۳۳ با بهره گیری از ۱۰۰ گاو مولد فعالیت را آغاز کرد و در سال‌های بعد ظرفیت واحد به تدریج افزایش یافته و در سال ۱۳۶۵ با ظرفیت ۲۲۷۲ راس گاو و گوساله به تایید سازمان دامپزشکی رسید. در سال ۷۴ مدیریت این موسسه به سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی تحویل داده شد و موسسه در سال ۸۱ به نام شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر تغییر نام یافت. در سال ۹۱ پس از احداث دامداری جدید در شهرستان نظرآباد و انتقال دام به آن واحد طی صورتجلسه مجمع سالانه ۲۵ خرداد سال ۹۲ شرکت به مرکزیت استان تهران و شهرستان نظرآباد ثبت شد.
موضوع فعالیت شرکت کشاورزی و دامپروری و زراعی و صنایع غذایی است و بطور کلی می‌تواند در تمام عملیات و معاملات مالی تجاری و صنعتی که بطور مستقیم و غیرمستقیم با هریک از موضوعات فوق در ارتباط باشد، مبادرت کند. ملارد شیر به وسعت ۲۰ هکتار شامل ۱۶۰ هکتار زمین با کاربری کشاورزی که ۱۲۰ هکتار آن اراضی زیر کشت جو، ذرت ، یونجه، ۴۰ هکتار بدون کشت و ۴۰ هکتار محوطه گاوداری است. همچنین دارای یک گله گاو هلشتاین با توان زایش سالانه دو هزار راس گوساله نر و ماده و سالن شیردوشی ۸۰ راسی و مجهز به سیستم خوراک سازی PLC و توان فعالیت در سه نوبت کاری و تولید مقدار ۱۴۴ تن کنسانتره مصرفی دام در روز است.
این شرکت با تولید روزانه ۸۲.۵ تن و سالانه حدود ۳۰ هزار تن شیر خام و میانگین تولید ۳۸.۲ کیلوگرم شیر به ازای هر راس گاو شیری یکی از بهترین رتبه ها در کشور از نظر میزان راندمان تولید را به خود اختصاص داده است. بر اساس آخرین اطلاعات و آمار گله، کل دام بالغ بر ۴۸۲۶ راس است که از این تعداد ۲۵۷۲ راس مولد و ۲۱۶۰ رأس دام دوشا است. ظرفیت عملی شرکت تولید روزانه ۱۲۰ تن شیر خام است. شیر خام، گوشت، تلیسه و کود جزو محصولات تولیدی بشمار می رود و بازار هدف آن استان البرز تهران و دیگر استان ها ست. میزان بالای درصد چربی و بار میکروبی پایین از خصوصیات منحصر به فرد شیر خام شرکت ملارد شیر است.
۹۹.۹ درصد سهام "زملارد" به سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین تعلق دارد و واحد تجاری و نهایی سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی است. این شرکت ۳۰ میلیارد تومانی دارای ۱۲۴ نیروی انسانی است و در حال حاضر برنامه ای برای افزایش سرمایه ندارد.امروز دهمین عرضه اولیه انجام می شود
امروز با عرضه اولیه ۱۲ درصد از سهام تولید نیروی برق آبادان در بورس تهران، دهمین شرکت جدید سال وارد بازار سهام می شود.  ادامه مطلب ...

ایران خودرو هم مجوز افزایش قیمت۳۲ درصدی گرفت/ اجرا از اول تیر
ایران خودرو هم از دریافت مجوز افزایش قیمت ۳۲ درصدی انواع محصولات را از شورای رقابت گرفت و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای فردا شد.  ادامه مطلب ...