"رافزا" برای عرضه اولیه امروز معرفی شد

1399/04/24

مدیرعامل رایان هم افزا با اعلام آخرین وضعیت مالی و عملکردی از تحقق ۱۵۶ درصدی پیش بینی سود سال جاری در سه ماه نخست و استراتژی‌ها جهت توسعه و درآمد پایدار خبر داد.

جلسه معرفی آنلاین شرکت رایان هم افزا برای اعلام آخرین وضعیت مالی و عملکردی بعدازظهر دوشنبه باحضور حمید رضا عبدالله‌ پور مدیرعامل "رافزا" برگزار شد تا آماده عرضه اولیه 15 درصدی سهام در بازار دوم معاملات فرابورس برای امروز باشد.
عبدالله‌ پور فعالیت اصلی این شرکت را تولید نرم‌افزارهای مورد نیاز کارگزاران بورس، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، بانک‌ها و ارائه خدمات ‏نرم‌افزاری عنوان کرد و گفت: رایان هم افزا زیرساخت‌های نرم‌افزاری ۵۵ درصد از کارگزاری‌های دارای مجوز معاملات برخط را ارائه می‌کند. همچنین ۷۰ درصد شرکت‌هایی که مجوز سبدگردانی دارند و 75 درصد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک نیز از سرویس‌های رایان هم‌افزا استفاده می‌کنند.
وی افزود: 59 درصد از درآمدها مربوط به خدمات سامانه معاملات برخط، ۲۴ درصد از محل خدمات مدیریت کارگزاری و ۱۶ درصد مربوط به خدماتی است که به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ارائه می‌شود. در سال ۹۸ رایان هم افزا ۲۷ میلیارد تومان سود خالص محقق کرده و پیش‌بینی سود سال ۹۹ نیز ۶۴ میلیارد تومان بوده که در سه‌ماهه نخست سال ۲۵ میلیارد تومان آن محقق شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه حضور فناوری اطلاعات در عرصه خدمات بازار سرمایه نقش تعیین‌کننده و راهبردی در توسعه خدمات این بازار دارد، ادامه داد: مدیریت عملیات روزانه بدون بکارگیری فناوری نوین اطلاعات امکان‌پذیر نیست و در این راستا رایان هم‌افزا تلاش دارد همکاری زیادی با مشتریان در بکارگیری بهینه نرم‌افزارها و دستیابی به بیشترین سطح کنترل عملکرد داشته باشد.
عبدالله پور استراتژی‌های این شرکت جهت توسعه و درآمد پایدار را توسعه زیرساخت و هسته اصلی نرم‌افزار، ارائه سرویس‌های جامع روی زیرساخت اصلی نرم‌افزار جهت تسهیل توسعه سیستم‌های بیرونی، استفاده از ظرفیت گروه های استارت آپ جهت توسعه منابع سازمانی و محصولات جدید و ارائه سیستم‌های جامع برای گروه‌های خدمات مالی اعلام کرد.سازمان بورس هم کارمزد معاملات را ۵۰ درصد کرد
بعد از کاهش ۲۰ درصدی کارمزد ارکان بازار سرمایه ، رئیس سازمان بورس هم از کاهش ۵۰ درصدی کارمزد نهاد ناظر و تخصیص ۳۰ درصد از این کاهش به صندوق تثبیت بازار خبر داد .  ادامه مطلب ...

پیش بینی بورس امروز | عرضه های تاثیرگذار
بازار امروز سهام صحنه خریداران و فروشندگان روی نمادهای شاخص‌ساز است و این در حالی است که انتظارات برای فروش بالاست.  ادامه مطلب ...